Ekonomi

Bakan Şimşek: Yatırımcıların Türk varlıklarına olan ilgisinin artmasından memnunuz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Yatırımcıların Türk varlıklarına olan ilgisinin artmasından memnuniyet duyduklarını belirtti.

Yıldırım, gelecek Körfez ülkelerinden üç yılda artması beklenen doğrudan yabancı yatırımcı girişlerinin yanı sıra; Öz sermaye ve borç ödemelerinde artış gördüklerini kaydetti.

Maliye Bakanı şöyle devam etti: “Son dönemde kamuoyuna açıklanan birkaç sürecin altını çizmek istiyorum… İlk olarak, bu hafta kurumsal yatırımcılara başarılı bir Yapı Kredi hissesi arzı: 250 milyon $ – Son 3 yılın en yüksek hisse senedi arzı, 5 kattan fazla talep, 40’a yakın ABD’li ve Avrupalı ​​Yatırımcı (çoğunlukla uzun vadeli ve bazı hedge fonlar). İkincisi, MNG Kargo’nun bu hafta DHL tarafından satın alınması. Üçüncüsü, geçen hafta Renaissance Power ve TotalEnergies arasındaki ortaklık.”

‘Politikalara olan güveni gösteriyor’

Şimşek, şöyle devam etti: “Türkiye’ye duyulan güveni ve sağlam makroekonomik politikalar uygulama çabamızı gösteriyor. Türkiye’de uzun vadeli yatırımlar, politikalarımızı destekleyecek, TL’yi istikrara kavuşturacak ve son mali ve mali sıkılaştırmanın büyüme üzerindeki etkisini azaltacaktır.” daha az olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu