Haber

Deprem Kurbanlarına ‘Kibritçi Kız’ Kitabını Dağıtan Kullanıcıdan İlginç Açıklama

Kahramanmaraş sarsıntısının ardından çok sayıda istekli deprem bölgesine giderek kadın erkek demeden vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya, onlara yardım eli uzatmaya çalıştı. Bir sosyal medya kullanıcısı da deprem bölgesine gitti ama yaptığı paylaşımla gündem oldu. Kullanıcının sonunda donarak ölen Kibritçi Kız kitabını depremzedelere sunması yansımalara neden oldu. Tepkilerin ardından kullanıcı açıklama yaptı.

6 Şubat sabahı Türkiye büyük bir karanlığa uyandı. Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde 11 ilimizde binlerce bina yıkıldı, binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti. O günden sonra hayatta kalanlar bir şekilde yaralarını sarmaya çalışırlar.

Savaş durumlarında olduğu gibi her doğal afette de şüphesiz en çok kadınlar ve çocuklar zarar görmüştür. Tek yürek olduğumuz bu süreçte kendilerine yardım eli uzatan çok sayıda gönüllü deprem bölgesine akın etti.

Bir sosyal medya kullanıcısı isteyerek deprem bölgesine gitti ama yaptığı paylaşımla gündem oldu. Kullanıcının sonunda donarak ölen Kibritçi Kız kitabını depremzedelere hediye etmesi tepkilere neden oldu.

Kullanıcı bu yansımaların ardından Kibritçi Kız kitabını kendisinin değil öğretmenin dağıttığını ve misyon sahibi öğretmenleri görevden aldığını paylaşarak bu açıklamayı yaptı.

Daha sonra sigara içtiği için bir öğretmenin fotoğrafını yayınlayıp amaç gösterdi.

mahmudiyehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu